Łączna liczba wyświetleń

® Wszelkie prawa zastrzeżone! Linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie, przeklejanie tekstu, grafiki, zdjęć i multimediów na inne strony internetowe bez zgody autora zabronione.

Plener

Plener ślubny czyli kreatywny fotograf i spontaniczna para młoda

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń zakochanych w sobie ludzi. Z tak ważnych momentów warto mieć pamiątkę. Doskonałym pomysłem są zdjęcia. Nie tylko te zrobione podczas uroczystości i przyjęcia, ale także te wykonane później. Sesja zdjęciowa w plenerze ot co! bo o tym mowa. Dobry fotograf na ślub z całą pewnością może nam pomóc w ich wykonaniu.

 Pomysłów na plenery ślubne jest cała masa. Pytań jest kilka. 

Jak bardzo mamy kreatywnego fotografa?
Na jakiej fotografii nam zależy?
Co się nam podoba, co lubimy?
Czy ze spontanicznością jesteśmy za pan brat?
Decydując się na plener ślubny, warto zrobić tradycyjne kadry, nazywam je często klasycznymi. Kocham piękne fotografie. A które są piękne? Dla mnie najważniejsze to te z początku XIX w. Klasyka! Piękno! Mają tyle lat, a mimo wszystko nadal Ci ludzie pięknie wyglądają a ja chętnie po nie sięgam.
Plener ślubny jest tym momentem kiedy możemy połączyć klasykę i tradycjonalizm z małym szaleństwem. Prócz klasycznych ujęć, warto wprowadzić również te spontaniczne, zabawne, kreatywne. Wszystko zależne jest od nas! Od fantazji i pomysłowości, otwartości, wyluzowania!


Sesja ślubna – plener czy studio

Większość za nas spotkała się z fotografiami z lat 90’, ślubnymi zdjęciami wykonanymi w studio. Z tyłu tło zamku, kwiatów w najlepszym wypadku jakaś ciemnozielona kotara. Źle ustawione światło, sztuczność aż bije po oczach. Ich miejsce zajęły zdjęcia wykonane w plenerze dające niezliczoną ilość możliwości i oryginalnych pomysłów.
Ale czy na pewno?
Sesje ślubne w plenerze potrafią przenieść nas w magiczne miejsce. Znane nam miejsca, ze względu na porę dnia czy roku wyglądają całkowicie inaczej. Para młoda wkomponowana w piękny krajobraz… spacer, przytulasy i pocałunki oraz zdolności fotografa ślubnego potrafią zmienić tak miejsce, że oglądający nie są w stanie go rozpoznać.
Sesje ślubne wykonane w studio, ale na czarnym lub białym tle to też świetny pomysł. Proste, klasyczne a zarazem z nutą finezji. Wybór należy do państwa młodych.

Plener ślubny - … co kochamy najbardziej?


Wybierając fotografa umawiamy się na spotkania. Oprócz oglądania portfolio towarzyszy rozmowa. Dlaczego? Fotograf przekonuje się jacy jesteśmy, co może nam zaproponować, co może się nam spodobać. Czasami wprost pyta jakie mamy zainteresowania czy hobby. Nie! Nie urwał się z choinki. On chce zrobić idealny plener specjalnie dla nas. Coś wyjątkowego, coś co będzie tylko nasze. Sesja przed tradycyjnym kinem lub teatrem, wybranie się do stadniny koni czy wypad w góry, sesja na siłowni a może w kuchni to świetne uzupełnienie klasycznych kadrów.

Plener ślubny, czyli co poleca Pink umbrella

Pary młode najczęściej wybierają plenery wykonane w naturze. Las, polany, jezioro, rzeka, morze, staw mogą stać się niezwykle uroczym elementem naszych zdjęć. Możemy też urozmaicić kadry wplatając ulubione zajęcia, przedmioty, które je symbolizują.
Kochamy wesołe miasteczka? Wybierzmy się tam. Możemy pojeździć na gokartach, zjeść watę cukrową. Będzie słodko i romantycznie.

Pink umbrella - studio fotografii i filmu poleca aby wielbiciele sportów ekstremalnych polecieli balonem lub paralotnią. Będą podczas takiej sesji w swoim żywiole. Snowboard, rajd samochodów terenowych zawsze oznaczają fascynujące, pełne dynamiki ujęcia. 
Sesje kończące się w dosłownym znaczeniu zniszczeniem sukni ślubnej lub garnituru, cieszą się sporą popularnością. Jeśli nie zależy nam na jej przechowaniu czy sprzedaży, możemy mieć w zamian oryginalne ujęcia podczas sesji. Kiedyś Pink umbrella wykonała kilka kadrów, jako zwieńczenie sesji plenerowej, przy ognisku. Młodzi poczuli romantyczny klimat a Pani Młoda zdjęła sukienkę i wrzuciła do ogniska. Wszystko było przemyślane… Na potrzeby sesji została wcześniej zakupiona biała, komunijna sukienka za parę groszy w internecie. A efekt? Niesamowity.


Kochamy kolorowe fotografie? Wykorzystajmy proszek holi albo kupmy dymy ze sklepu pirotechnicznego. Kupmy farby i pomalujmy coś lub siebie:)
Jeśli nie lubimy wychodzić z domu? Gdyż czujemy się niekomfortowo, kiedy ktoś nas obserwuje? Wykonajmy sesję u siebie w domu, bądź w wynajętym apartamencie. Zaaranżujmy eleganckie śniadanie do łóżka, wspólne gotowanie, gry planszowe w salonie, a może sesję buduarową?


Plener ślubny jest naszą pamiątką z tego ważnego dnia i to tak naprawdę My decydujemy jak ma wyglądać. A kreatywny fotograf ślubny jest prawdziwym skarbem. Jak już znajdziemy tego odpowiedniego sami się przekonamy. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz